05052359937 ugurserver30@gmail.com

3D Printer(3D Yazıcı) Fiyat Aralıkları | YAYIN TARİHİ: 14 Ekim 2018, 14:06

3D Printer(3D Yazıcı) Fiyat Aralıkları


 

Ülkemizde ve Dünya'da son yıllarda inanılmaz düzeyde popülerlik kazanan ürün, 3D Printer (Yazıcı)... Bir tür, evdeki fabrika gözüyle bakılmakta olan söz konusu ürünün her geçen gün çok daha etkili ve gelişmiş olanları çıkmaktadır.

 

Dünya genelinde üretimine ve gelişimine yılın her döneminde etkili bir şekilde devam etmekte olan söz konusu firmalar, daimi olarak geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürmektedirler.

 

Tarihi açıdan söz konusu ürüne göz atılacak olursa, ilk deneyimler 1984 yılına dayanmakta... Bu alanda çalışmalarını sürdürmekte olan bireyler teknolojik bağlamda yetersizlik ve benzeri konularda olumsuzluklar nedeniyle çalışmalarına belli bir müddet ara vermek zorunda kalmışlardır. Ancak 2006'dan bugüne büyük bir hız ile bu alanda başlayan çalışmalar, inanılmaz düzeyde etkin bir şekilde çalışmakta olan bireyleri heyecanlandırmıştır. Özellikle son dönemin prototipsel çalışmaları, bu alanda meydana gelmekte olan gelişmeler, 3D Printer teknolojisine olumlu anlamda etki etmiştir.

 

Bu durum Dünya üzerinde söz konusu teknolojiyi geliştirmek üzere, farklı firmaların piyasaya girmesi ile birlikte etkili bir hal aldı. Ülkemizde de hali hazırda bazı üniversitelerimizin ve firmaların çalışmaları bu yönde etkin bir şekilde devam etmektedir.

 

Söz konusu, 3D printerların  fiyatları, son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntıları ve dahi ürün boyutlarını ve işlevsel özelliklerini ele alacak olursak, min. 1600-1700 TL'den söz konusu fiyatlar başlamaktadır.

 

Ülkemizin farklı bölgelerinde de yine farklı firmalar tarafından üretimleri ve gelişmeleri sürdürülmekte olan söz konusu ürün, fiyatları da ürünün durumuna göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bu alanda üretimi gerçekleştirilmekte olan ürünlerin, işlevsellikleri yükseldikçe fiyat oranı da o bazda artmaktadır. Aynı işlevsel özelliklere sahip olup fiyatsal açıdan farklı durumda olan 3D Printer'lara verilebilecek en güzel cevap söz konusu ürünlerin yapım aşamasında kullanılmakta olan, ham maddelerin kalitesinden kaynaklıdır. Dolayısıyla firma, marka farkı söz konusudur.

 

Ülkemizde, farklı bölgelerde etkili bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte olan, firmaların üretimleri sırasında kullanılan malzeme etkili olur ve söz konusu 3D Printerın işlevsel özellikleri beklenenin çok üstünde olursa, söz konusu ürünün fiyatı, günümüz kurundan ele alınacak olursa, 5000 Dolara kadar çıkabilmektedir.

 

Genel fiyatlandırmaları 1600-3000 TL arasında değişmekte olan 3D Printer, yazıcı modelleri Dünya genelinde aktif olarak kullanılmakta olan geleceği yönelik bir icat olarak karşımıza çıkabilen, çalışma modelleri ve tarzları ile Bilim kurgu filmlerini aratmayan yapısı ile son derece etkili bir şekilde teknolojinin çalışmalarını ve güncellemelerini sürdüren firmalar, geleceğe dair gözde ve etkin bir konumda olan markalar arasındadır. Söz konusu ürünün çalışma prensibi, bağlı bulunduğu bilgisayar dahiline etkili bir şekilde ürünün proje çiziminin yüklenmesi üzerine, kendi çalışma stili ve tarzı ile, ürünü tıpkı bir fabrika edasıyla üretmesinden ileri gelmektedir. Dünya'nın farklı bölgelerinde etkili bir şekilde çalışmakta onlarca firma, bu çalışma stillerini çok daha ileri taşımak üzere daimi güncelleştirmeler yapmaktadırlar.

 Etiketler: 3d printer,3d printer fiyatları


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP