05052359937 ugurserver30@gmail.com

3D Printer(Yazıcı) Eğitimi Nedir? Nasıl Verilmektedir? | YAYIN TARİHİ: 19 Ekim 2018, 14:35

3D Printer(Yazıcı) Eğitimi Nedir? Nasıl Verilmektedir?

 

Ülkemizde, son dönemin gözde teknolojisi olan 3D printer alanında çalışmalarını sürdüren birçok, firma ve dahi belli başlı eğitim kursları etkili bir şekilde faaliyetlerini sürdürmekte olup, eğitim aşamasında da bireylere destek sağlamaktadırlar.

 

Özellikle okullarda bu alanda eğitimlerin yapılması, gerçekleştirilmesi son derece önemli bir konu olmakla birlikte, bu alanda öğrencilere gelebilecek söz konusu faydanın, ne denli büyük olduğunu daha önceki yazımızda etkili bir şekilde sizlere aktarmıştık.

 

3D Printer eğitim dahilinde çalışmalarını devam ettirmekte olan firmalar günümüzde, belli kategorilerde eğitim süreçleri ile bireyleri eğitmektedirler. Bu eğitim süreçleri, farklı eğitim firma ve kurumlarına göre değişmekte olup, genel itibari ile 40 saat olarak karşımıza çıkar. Dünya genelinde bu alanda eğitimlerini sürdürmekte olan birçok firma ve dahi okul bulunmaktadır.

 

Bu eğitimler sırasında ve dahi sonrasında, bireyler, üretecekleri ürünün baskı aşamasını, yazıcı programına ürüne dair olan proje çizimlerin girmeyi ve ürünün üretimi aşamasında gerek yazılımsal gerekse de donanımsal bağlamda çıkabilecek olan soruları, çözmeyi öğrenmektedirler.

 

Bu eğitimler kapsamında bireylere, kursiyerlere, güncel 3D basım teknikleri v.b konularda detaylı olarak bilgiler verilecektir. Tüm bunların yanı sıra, söz konusu eğitime katılmış ve eğitimi başarı ile tamamlamış olan bireyler, etkin bir şekilde ele alınan ürünün tasarımını yapabilecek ve 3D printer aracılığıyla baskısını alabilecektir.

 

Dünya genelinde son derece etkin bir şekilde ele alınmakta olan 3D printer, eğitim süreçleri, bazı bölgelerde ilk öğretim çapına kadar düşürülmüş ve bireylere etkili bir şekilde bu eğitimlerin verilmesi amaçlanmıştır.

 

Bu eğitim kapsamına katılmaları öncelikli olan söz konusu bazı, meslekler bulunmaktadır. Bu meslekler;

 

Mimarlık, İç mimarlık ve dahi takı tasarımı ürün tasarımı gibi konularda, etkin bir şekilde çalışmakta olan bireyler kesinlikle ve net bir şekilde katılmaktadırlar.

 

Yukarıda bahsetmekte olduğumuz, mesleklerin haricinde, her seferinde sıklıkla söylediğimiz üzere 3D printer teknolojisi geleceğin gözde teknolojisidir. Dünya genelinde söz konusu teknolojiye gelişmiş ülkeler bazında etkili bir şekilde değer verilmektedir. Ülkemizde de bu kapsamda çalışmaların sürdürülmesi gerekmekte olup, son dönemde bu alanda bazı adımların atıldığını da görebilmekteyiz.

 

Söz konusu yazılımsal işlevler dahilinde, 3D printer bünyesinde yapılamayacak çokta bir şeyin olmadığının altını çizmemiz de yarar var. Öyle ki bu teknoloji yıllara oranla daimi olarak gelişimini sürdürmekte olan bir icat konumundadır. Bu alanda hangi ülke ve dahi alan olursa olsun, her bir bireyin, ülkelerin kendisini geliştirmesi zorunludur. İstenildiği ve tasarımsal projesel kapsamda her şeyin yapılabildiği bir alanda, konumda çalışmalarına devam etmektedir, 3D printer teknolojisi...

 

Gündelik hayatımızda da, günümüzde hali hazırda etkili olmaya başlamıştır. Fakat gelecek çok daha farklı bir boyutta olacaktır. Öyle ki söz konusu kapsamda çalışmalarını etkili bir şekilde devam ettirmekte olan firmalar, çok daha farklı projelere ve güncelleştirmelere imza atacaklardır.Etiketler: 3d printer eğitimi,3d printer


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP