05052359937 ugurserver30@gmail.com

Carbon, DLS 3D Yazıcılar için Tıbbi Sınıf MPU 100 Reçine Başlattı | YAYIN TARİHİ: 19 Kasım 2018, 11:48

Carbon, DLS 3D Yazıcılar için Tıbbi Sınıf MPU 100 Reçine Başlattı

3D yazıcı teknolojisi her geçen gün yeni bir sektörün gelişmesi ve değişmesi için kullanılan bir yöntem halini alıyor. Her bir sektörde ihtiyaçlar doğrultusunda farklı donanım geliştirme özellikleri kullanılarak 3D yazıcılar geliştiriliyor ve değiştiriliyor. Medikal dünyasında kullanımı oldukça başarılı olan 3D yazıcılar medikal ürünlerin modellenmesinde oldukça başarılı bir işlem örneği sunduklarından dolayı tercih edilir oldular. Bu sene özellikle medikal dünyası içerisinde 3D gelişmeleri hızla arttı. Carbon şirketi tarafından ortaya atılan yeni medikal nesneler yine 3D teknolojisi sayesinde geliştirildi. Dilerseniz bu gelişmeleri yakından inceleyelim.

Reçine Teknolojisi ile Daha Gelişmiş Bir 3D Printing Sistemi!

Silikon Vadisi teknolojisi dünyadaki bütün teknolojik gelişmelerin doğduğu ve yayıldığı nokta. Carbon da silikon vadisi teknolojisinin biricik geliştiricilerinden bir tanesi. Şu an dünyada ortaya çıkan bütün 3D Baskı yeniliklerinin başında Carbon’un da parmağı olduğu söylemek pek iddialı bir söyleme sebep olmayacaktır. Carbon, sanayi dünyasının geliştirici teknolojilerini üreten bir firma olarak 3D yazıcıların ihtiyaç duyduğu reçine teknolojisi üzerinde de çalışmayı ihmal etmedi.  Dijital Işık Sentezi ya da DİS adı verilen bir teknoloji sayesinde hızlı ışık alışverişi sonucu 3D baskının hızlandırılması ve nesnelerin bir reçineden bir baskıya en doğru ve kalıcı şekilde aktarılmasını mümkün kılan Carbon, 3D teknolojisine yeni bir soluk getirdi denebilir. Dünyada lazer ve Dijital Işık Teknolojisi kullanımı medikal alandan tekstil alanına kadar o  kadar çok firmanın ilgisini çekti ve o kadar çok firma tarafından kullanılmaya başlandı ki, bugün en zengin tekstil firmalarından bir tanesi olan Adidas bile üretim sürecine Dijital Işık Teknolojisini entegre etmiş durumda. Bu da bu ürünün gerçekten işe yaradığının ve pazarlama dünyasına yeni bir soluk getirebileceğinin en temel kanıtlarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

3D Baskı(3D Printing) Sistemi Her Yerde!

Carbon, reçine teknolojisini 3D Baskı Teknolojisine ekledikten ve reçine teknolojisinin işe yaradığını fark ettiğinden beri yeni gelişmelere ve değişimlere açık vizyonu ile farklı sektörler üzerinde çalışmaya başlıyor. Özellikle reçine teknolojisinin yine yüksek oranda ihtiyaç duyulduğu sektörlerden bir tanesi olan medikal sektörüne reçine teknolojisi Carbon tarafından geliştiriliyor! İlaç, tedavi ve diğer tüm tıbbi yöntemlerde kullanılacak olan araç, gereç ve teknolojilerin temel olarak sınıflandırılması ve test edilmesi için kullanılacak olan reçine teknolojisinin fikir babası yine Carbon olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde çalışmalarına başlanan reçine teknolojisi sayesinde 3D printing sistemi artık medikal dünyasına da giriş yapmış oldu.

Bu Teknolojik Gelişmeler Ne İfade Ediyor?

Bu teknolojik gelişmeler 3D baskı sisteminin daha çok gelişeceğinin ve geliştiği her bir gün yeni bir sektörü değiştirip daha dijital bir hale getireceğinin en büyük habercisi. 3D printing haberlerinin devamı için sektörü takip etmekte fayda var!



Etiketler: carbon,3d yazıcı teknolojisi,dsl 3d yazıcılar


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP