05052359937 ugurserver30@gmail.com

Çin’de İlk ve Ortaöğretim Öğrencilerinin Ders Müfredatına Yapay Zeka Katkısı | YAYIN TARİHİ: 20 Aralık 2018, 12:15

Çin’de İlk ve Ortaöğretim Öğrencilerinin Ders Müfredatına Yapay Zeka Katkısı

 

Yapay zeka birçok alanda öncü olmayı hedeflerken eğitim konusunda da geleceği şekillendireceğe benziyor. Çin’de yapay zekaya verilen önem eğitim alanında da hızla sürdürülmeye devam ediyor. Çin ders müfredatında ilk ve ortaöğretim öğrencileri için yapay zeka kullanmayı planlıyor.

 

İlk ve Ortaöğretim Okullarında Yapay Zeka Dersleri

 

Çin Uluslararası Haber Ajansı, Çin’deki okullarda yapay zeka hareketini resmen başlattığını duyurdu. Seçmeli ders ve temel müfredatta yer alacak yapay zeka dersleri çok yakında öğrencilere okutulacak. Basım evlerinin ve bu konuda uzman kişilerin ortak işbirliği ile yapay zeka kitapları içeriği hazırlandı ve çoktan basıldı.2019 yılında Çin’de ilk ve ortaöğretim okullarında kitaplar dağıtılacak ve derslere hemen başlanacak. Ders kitaplarının birçoğu Çin’in Shangai şehrinde pilot program dahilinde incelemeye alındı.

 

2017 yılının Temmuz ayında Çin Hükümeti tarafından basına sızdırılan 3 aşamalı yol haritasında Çin’in sivil alandan iş güvenliğine askeriyeden eğitime kadar birçok alanda yapay zeka teknolojisi kullanarak ilerlemeye ve gelişmeye devam edeceği açıklanmıştı. Eğitimde yapılan bu adım Çin’in gelecek nesillere ve eğitime ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

 

Çin Halkı Bu Projeye Nasıl Bakıyor?
 

Çin halkı yapay zeka temelli eğitim için her seferinde çok memnun olduğunu belirtiyor. Zaten Çin’de yaşayan insanlar yapay zeka teknolojisi ile iç içe olduklarından dolayı eğitim alanında da bu tarz gelişmeler olması bir kez daha Çinlilerin ne kadar üstün bir zekaya sahip olduklarını gösteriyor. Teknolojiye oldukça önem veren birçok bilim ve teknoloji fuarında boy gösteren Çinli mühendisler ve bilim adamları yapay zeka teknoloji ile daha farklı alanlarda çıtayı yükseltecek gibi görünüyor.

 

Yapay Zeka Teknolojisi Ders Kitaplarının Konuları

 

Yapay zeka teknolojisi ders kitapları müfredata uygun bir şekilde hazırlandı ve konular öğrencilerin diline ve anlama kapasitesine uygun olarak geliştirildi. İlkokul ve ortaokul öğrencileri seviyeleri için farklı temel konular ele alınacak. Yapay zeka teknolojisinin ne demek olduğu ve nasıl geliştiği öğrencilere öğretilecek. Yapay zeka kuramı, yapay zeka ile üretilen araçlar ve yapay zeka ile uğraşan bilim insanları tek tek tek tanıtılacak.

 Etiketler: yapay zeka,yapay zeka katkısı,yapay zekanın derslere faydası


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP