05052359937 ugurserver30@gmail.com

Elektronik Devreleri Bağlama Ve Çalıştırma | YAYIN TARİHİ: 13 Eylül 2018, 21:31

Elektronik Devreleri Bağlama Ve Çalıştırma


Elektronik devre, karmaşık elektronik ürün içindeki bağlantı kontrol ilişkisini en uygun ve sezgisel biçimde görüntüleyebilir, böylece elektronik ürün kurulumu, hata ayıklama ve bakım personeli, elektronik ürünün tüm iç yapısını ve çalışma prensibini kısa sürede anlayabilir. Daha sonra ilgili çalışma elektronik devre şemasının talimatı altında tamamlanır. Gerçek üretim ve bakım işlerinde, elektronik devre bağlantı ilişkisi, montaj ilişkisi ve çalışma süreci farklı elektronik devre şemaları ile yansıtılacaktır.

 

 Devre Şemaları

 

             Genel olarak, bir elektronik devre bağlama şeması, bir elektronik devre montaj şeması elektronik devrenin bağlantı ilişkisini ifade eden, bir devre şemasına başvururuz. Buna elektronik devre şeması denir. Farklı elektronik devre şemalarının farklı özellikleri ve kullanımları vardır. İşlenen sinyalin şekline bağlı olarak, elektronik devreler genellikle ara devrelere ve dijital devrelere bölünebilir. Bir sinyali iletmek ve işlemek için bir elektronik bir devre olarak adlandırılır. Bir dijital sinyali ileten ve işleyen bir elektronik devre bir dijital devre olarak yani bağlama olarak adlandırılır.

 

            Devreler genellikle, sinyal gürültü oranı ve çalışma frekansına odaklanır. Ortak filtre devreleri, trafo devreleri ,Radyo, Televizyon, Telefon, Trafo ve diğer devreler gibi. Sayısal devreler dijital, dijital bilgisayarlarda, dijital iletişim sistemlerinde, dijital sayaçlarda, dijital kontrol cihazlarında, endüstriyel mantık sistemlerinde, dijital sinyal iletimi, mantık işlemleri, sayma, kayıt, ekran ve nabız sinyal üretimlerini mümkün kılmaktadır. Devrelerin ve dijital devrelerin kombinasyonu gittikçe yaygınlaşıyor ve teknoloji analog kameraları dijital kameralar ve dijital televizyonlar gibi daha iyi sonuçlar için dijital ortama aktarmaya yöneliyor.

 

             Elektronik devre tasarımının ana görevi, fonksiyonel fonksiyonlara göre bu fonksiyona sahip bir devre tasarlamaktır. Amaçlanan fonksiyonunu yerine getirmesini sağlayan iyi tasarlanmış bir devre. Genel olarak, elektronik devre tasarımının içeriği veya adımları şunlardır. Uygulanacak fonksiyonları analiz eder, fonksiyonlarını sınıflandırır ve bütünleştirir, girdi değişkenlerini, çıktı değişkenlerini ve ara değişkenleri açıklar. Devrenin işlevsel gereklilikleri önerilir, her bir fonksiyonel blok işlevlerini ve bağlantı ilişkilerini netleştirin ve bir blok diyagramı tasarımı yapın.

 

 Tasarlama Sonuç

 

             Her birim devresini belirleyin veya tasarlayın, ana bileşenleri belirleyin ve ünite devre şemasını verin. Ünite devrelerini entegre edin, birleşik güç kaynağı devresinin tasarımını, yani güç kaynağı devresini standart ve basamaklı bir tasarım yapın. Ayrıntılı bir devre şeması tasarlayın, tüm bileşenleri tanımlayın ve gerekli bileşenlerin bir listesini verin. Bileşenleri ve devre tasarımı baskılı devre kartı diyagramına göre ve ilgili bileşen dağıtım şeması, bağlantı şeması ve benzeri örnek verin.

 

            Tam bir makine ise, genellikle eksiksiz bir yapı diyagramının sağlanması gereklidir. Eğer süreç karmaşıksa ve özel proses gereklilikleri varsa, süreç gereksinimlerinin bir tanımını vermek veya bir süreç tasarım raporu vermek gerekir. Tek deney geliştirme sınıfına ait olan amatör tasarım veya devre tasarımı yapılırken, hata ayıklanması ve test edilmesi gerekir. Deney ve test sonuçlarını en sonunda verir. Etiketler: elektronik devre,devre şemaları,elektronik


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP