05052359937 ugurserver30@gmail.com

Facebook Gruplarının Firmalar Açısından Önemi | YAYIN TARİHİ: 12 Eylül 2018, 13:10

Facebook Gruplarının Firmalar Açısından Önemi

 

Arkadaşlar herkese merhaba bugünkü yeni komuz Facebook Gruplarının Firmalar Açısından Önemi?Bu konuyu ele alacağız.Dijital dünya ve sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte artık birçok sektör facebook,twitter,instagram ve linkedin gibi sosyal medya araçlarını kullanmaya başlamıştır.Bunun sebebi ise birden fazla müşteriye aynı anda ulaşmak.Bu cümleden yola çıkarak facebook sosyal medya platformu firmalar açısından ne gibi avantajlar sağlıyor?Bunlara değineceğiz.Konuyu başlıklar halinde ele alarak ayrıntılı bir şekilde anlatayım.

 

Sosyal Medya Firmalar Açısından Neden Önemli

1-Firma Olarak Düzenleyeceğiniz Toplantı ve Organizasyon konusunda önceden fikir sahibi olmanızı sağlar.

 Firma olarak bir  organizasyon ya da toplantı yapmak istediğinizde birçok kişi kurulan facebook  grubu  sayesinde toplantıdan ve organizasyonlardan bilgi sahibi olur hatta grup içinde bir haber yayınlayarak kaç kişinin bu organizasyona  yada toplantıya katılacağını önceden öğrenebilirsiniz.Böylece yapacağınız toplantı öncesi hazırlıkları önceden yapmış olursunuz.

 2-Firma olarak açtığınız facebook grubu sayesinde üye olan kişilerle fikir alışverişini sağlayıp  bir beyin fırtınası oluşturabilirsiniz.

 Facebook grupları sayesinde gruba üye olan kişiler arasında fikir alışverişini sağlayıp bir beyin fırtınası yapabilirsiniz.Örneğin bir ürün tanıtacaksınız ürün haberini oluşturdunuz.İnsanlar bu haberi okuyup reklamı yapılan ürünle ilgili yorumlarını yazar.Ve bu fikir alışverişi sayesinde ürün tanıtımı bağlamında daha iyi bir yere gelebilirsiniz.Aynı zamanda facebookta  sosyal gruplaşma sayesinde insanları  ve çalışanlarınızı eğitebilir ve eğitim bağlamında önemli bir yere gelebilirsiniz.

 

 3-Facebook grubunda firmanızın ürün tanıtımını yapabilir.Ve sosyal medyayı bir eklenti olarak kullanabilirsiniz.

 Grupları kullanmak, ürün veya hizmetlerinize harika bir eklenti olabilir.Facebook Gruplarının basitliği, özellikle aşırı teknoloji bilincinde değilseniz, karmaşık bir üyelik sitesi kurmak için uygun maliyetli bir alternatiftir.

 

 4-Facebook gruplarının firmalar açısından bir diğer önemi de müşteri kitlenizin artmasında olumlu bir katkı payı sağlamasıdır.

 Facebook grubunu ilk açtığınızda üye sayınızda bir düşüklük olabilir.Ancak bu sizi yıldırmasın.Kurulan grubunuz yaptığınız reklam ve organizasyonlar ve aldığınız sponsorlar sayesinde büyüyebilir.Ve birbirleriyle aktif olarak çalışan bir grup haline gelebilirsiniz.Facebook grubunuza üye olan insanlar sayesinde ürün tanıtımını rahat bir şekilde yapabilir ayrıca kurduğunuz  facebook grubu içerisinde marka değerinizin   artmasına ve potansiyel sayıda büyüyen müşteri kitlesi sayınızın büyümesini sağlayacaktır.Bu da firmanızın daha çabuk büyümesini sağlayacak ve şirketinizi üst konumlara taşımanızda faydalı olacaktır.

 5-Facebook grupları sayesinde firmalar sayfalarına üye olan insanlar arasında etkileşimi sağlar.

 Facebook grubunuz büyüdükçe üye sayınız artar.Böylece üyeler arasında bir etkileşim sağlamış olursunuz .Büyüyen facebook grubunuzdaki üyeler grup içerisinde yayınladığınız haberler sayesinde daha çok etkileşime girebilir.Ve işlerinizin düzgün gitmesi yönünde size bir ilham kaynağı almanızı sağlayacaktır.

 6-Firmalar facebook grupları sayesinde otoriter bir konuma gelmiş olur.

 

Facebook grubu kurduğunuzda yönetim sahibi siz olursunuz.Herşey sizin denetlemenizden geçer.Ve grupta yapılan paylaşımlar sayesinde hangisinin olumlu ya da olumsuz  olduğu konusunda düşünebilir.Ve daha sonrasında  bu paylaşımları yayınlayabilirsiniz.Bütün yapılan yayınların kontrollü konusunda herşey sizin liderliğiniz ölçüsünde olacaktır.Böylece sayfa içersinde otoriteniz artacak ve firmanızın markalaşma konusunda sizi bir tık daha ileri gitmenizi sağlayacaktır.

 

7-Firmalar facebook grupları sayesinde firma tanıtımını fotoğraflarla paylaşabilir.Ve böylece insanlar daha firmaya gelmeden önceden firma hakkında bilgi sahibi olmuş olur.Etiketler: facebook grubu,facebook,sosyal medya


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP