05052359937 ugurserver30@gmail.com

Google Aramalarında Seonun Direkt Etkisi | YAYIN TARİHİ: 04 Aralık 2018, 13:10

Google Aramalarında Seonun Direkt Etkisi

 

            Seo kavramı search engine optimization kelimeleri ile oluşturulmuş ve arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Bu çalışmalar site içi ve site dışı seo olmak üzere iki kategoride incelenmektedir. Buna göre site içi çalışmalarda sitenin tasarımı üzerinde durularak kullanıcıları çekmek ve devamlılığını saplamak hedeflenir. Site dışı seo çalışmalarıyla da sitenin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alması ve güncelliğini koruması için gerekli çalışmalar düzenlenmektedir. Bu şekilde farklı yollar kullanılarak sitenin daha fazla kitleye ulaşması ve tanıtılarak ziyaretçi devamlılığı amaçlanmaktadır.

 

 Google Aramaları

 

            Google günümüzde en fazla kullanılan arama motorudur. Bu arama motorunda her gün milyonlarca ziyaretçi farklı bilgileri aratmakta ve hedeflediği bilgiye kısa yoldan zaman kaybetmeden ulaşmak istemektedir. Bu nedenle Google daima güncel kalmayı ve siteyi optimize ederek arama sonuçlarında görülen sayfaları link ve anahtar kelimeler aracılığıyla üst kısma taşımaktadır. Her gün onlarca sayıda kurulan web sitelerini kategorilere ve amaçlara göre sıralamak için yoğun çalışmalar yürütülmektedir.

 

            Web sitesi kurucuları da bu çalışmalar doğrultusunda anahtar kelimeler seçmekte ve bu kelimelerin iyi seçimi sayesinde Google arama motorunda üst sıralara çıkabilmektedir. Ayrıca sayfa linkleri paylaşıldıkça da sayfanın popülaritesi artmaktadır. Google ise doğallığa ve popülariteye çok önem vermektedir. Çok önceden Google arama motorunda üst sıralara yükselebilmek için site yapılarının sağlam olması ve linklerin otoriter olması gerekmekteydi. Ancak günümüzde ise çok daha fazlasına ihtiyaç duyulmaktadır.

 

 Google Aramaları İçin Seo Etkisi

 

            Seo faaliyetleri yapılırken çeşitli iyileştirmeler yapılarak Google’a etki ettirilmektedir. Bu iyileştirmeler RankBrain iyileştirmesi, yakınımda arama sorgu iyileştirilmesi, Yerel kitleye doğru hitap etme, mobil erişimlere önem verme, site hızını iyileştirme ve Twitter varlığını güçlendirme gibi çalışmalardır. Bunların Google üzerinde direkt etkisi olmakla beraber kullanıcı için anlam ifade edebilmesi için sürekli güncel iyileştirmeler yapılmaktadır.

 

            Sonuç olarak Google aramalarında Seo çalışmalarıyla web siteleri üst sıralara taşınabilmektedir. İlk beş aramaya giren siteler en çok linki paylaşılan ve popülaritesi yüksek olan sitelerdir. Bu nedenle Google aramalarında Seo etkisi web siteleri için önemlidir.

 Etiketler: seo,google aramaları ve seo,seo çalışmaları


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP