05052359937 ugurserver30@gmail.com

Herkes Yazılımcı Olabilir Mi? | YAYIN TARİHİ: 09 Kasım 2018, 15:02

Herkes Yazılımcı Olabilir Mi?


Popüler Gündem Mesleği: Yazılım!

 

            Günümüzün en merak edilen ve sözü edilen mesleği yazılımcı olmak. Gelişen teknoloji ile birlikte herkes bu alanı merak ediyor, yazılım öğrenmeye çalışıyor. Peki, okulunu okumadan bu alan öğrenilebilir mi?

 

 Kod Yazmayla Başlanabilir

 

            Yazılımcı olmak için ne gerekir diye sorulduğunda, yazılımın ne olduğu anlaşılmadan bu işe kalkışılmaması gerektiği söylenebilir. Bir anlamda gündelik hayattaki düzenin, işleyişin dijital ortama aktarılması demek olan yazılıma birkaç kod öğrenerek başlanabilir. Yazılım öğrenirken amacın ne olduğuna göre öğrenilmesi gerekenler de değişecektir. Meslek olarak icra etmek isteniyorsa farklı, bir merak sonucu hobi olarak öğreniliyorsa farklı yollar izlenecektir.

 

            Sıfırdan eğitime başlanacaksa; öncelikle başlangıç seviyesi için yazılmış programlama kitabı alarak okumak, işin anlaşılmasında oldukça yardımcı olacaktır. İnternet üzerinde görüntülü ve uygulamalı anlatımların olduğu eğitici videoları izleyerek de öğrenmek mümkündür. Başlangıç zorlayabilir, ama sabredilip ilerleme gösterildiği takdirde keyif verici bile olmaya başlayabilir. Bu süreçte sürekli uygulama yapılmalı, deneme yanılma yoluyla kod yazmada pratik yapılmalıdır. İlk olarak birkaç kod yazmak ve basit derece proglamlama dili öğrenmek işe yarayacaktır. İlerledikçe yazılan kodları birleştirip programlar yazmak mümkün olacaktır.

 

 Her Yerde Öğrenilebilir!

 

            Yazılım internetten ders takip ederek, bu alanda yazılmış kitaplar okunarak öğrenilebileceği gibi kursuna giderek, sertifika programlarına katılarak öğrenmek de mümkündür. Bunları yapmak için belli bir bütçe ayırmak gerekir. Eğer yazılım öğrenerek bu alanda iş yapılmak isteniyorsa hangi alanda ne yapılmak istendiğine karar verdikten sonra kurs hocalarıyla konuşup bu alanda ders alarak ilerlemek kolay olacaktır. Eğer ki yeterli bütçe yoksa iradeli sıkı bir çalışmayla internetten ve kitaptan da öğrenilebilir.

 

            Bu alanda hiçbir resmi eğitim almamış fakat tutkuyla, merakla çalışıp kendini geliştirmiş yetkin insanlar bulunmaktadır. Bu kişilerin hayat hikayelerini okumak ve yazılım öğrenirken ne gibi zorluklarla karşılaştıklarını öğrenip tavsiyelerini dinlemek yol gösterici olacaktır.

 Yazılımcı olmak için okulunu okumaya gerek olmayabilir. Ancak alanda yetkin olmak için, bu işi meslek olarak icra etmek için ciddi derecede özverili çalışmak gerekir. Diğer türlü eğlence dışına çıkmadan hobi düzeyinde kalacaktır. Bunun için bol bol okunmalı ve ardından pratik yapılmalıdır.Etiketler: kimler yazılımcı olabilir,yazılım


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP