05052359937 ugurserver30@gmail.com

Hibrit Cloud(Karma Bulut)Teknolojisi Nedir? | YAYIN TARİHİ: 05 Eylül 2018, 10:32

Hibrit Cloud(Karma Bulut)Teknolojisi Nedir?


 Hibrit bulut, iki platform arasında yönetim ile şirket içi, özel bulut ve üçüncü taraf kamu bulut hizmetlerinin bir karışımını kullanan bir bulut bilişim ortamıdır. İş yüklerinin, bilgi işlem gereksinimleri ve maliyetleri değiştikçe özel ve herkese açık bulutlar arasında hareket etmesine izin vererek, karma bulut, işletmelere daha fazla esneklik ve daha fazla veri dağıtma seçeneği sunar.

 

Çok miktarda büyük veriyi yaratan, kullanan ve bunlara referans veren kurumsal varlıklar ve diğerleri için, bir hibrit bulut ortamı, çoğu özel bulut teklifinin sadece toplayamadığı hız ve çevikliği getirir. Büyük veri ve iş zekâsıyla uğraşan şirketler, bilgiyi okuma ve almada ihtiyaç duyulan hız ihtiyacını karşılamak için üçüncü taraf kamu bulutlarına yöneliyorlar. Ancak, bu şirketlerin özel bulutlara ihtiyaç duyan büyük bilgi depolarına ev sahipliği yapmaları nedeniyle mahremiyete de ihtiyaçları vardır. Böylece, her iki dünyanın en iyisini elde etmek için hibrit bulut seçerler.

 

Hibrit Bulut’ta Planlama Ve BT Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

 

Hibrit bulut ortamları iyi planlanmalı ve yönetilmelidir ve bu, Microsoft Azure gibi hibrit bağlantı sağlayan oluşumlar ile yakın çalışma anlamına gelir. En iyi sağlayıcılar, BT ekibine 7/24 erişim sunmalılar ki, böylece kendi genel bulutları ile özel bulut veya veri merkezi arasında, endişe duymadan, işlemler yapılabilmelidir. Özelleştirmede, hibrit bulutunda kullanmakta olunan her uygulama, platform ve depolama türü için destek sağlamak amacıyla sağlayıcının BT ekibinin üyeleri tarafından denetlenmelidir.

 

Hibrit Bulut Yönetim Araçları Nelerdir?

 

 Egenera PAN Bulut Direktörü, RightScale Bulut Yönetimi, Cisco CloudCenter ve Scalr Kurumsal Bulut Yönetim Platformu gibi yönetim araçları, iş akışının oluşturulmasına, hizmet kataloglarının, faturalandırmanın ve hibrit bulutla ilgili diğer görevlerin işlenmesine yardımcı olur. Ek hibrit bulut yönetim araçları, BMC Bulut Yaşam Döngüsü Yönetimi, IBM Bulut Orkestratörü, Abiquo Hibrit Bulut, Red Hat CloudForms ve VMware vCloud Suite'i içerir. Mevcut potansiyel araçların hacmi göz önünde bulundurulduğunda, potansiyel benimseyenlerin belirli bir araca bir taahhütte bulunmadan önce adayları kendi hibrit bulut ortamında dikkatlice test etmeleri ve değerlendirmeleri önemlidir.Etiketler: hibrit bulut,Hibrit Bulut Yönetim Araçları


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP