05052359937 ugurserver30@gmail.com

OnePlus Ailesinden OnePlus 6 | YAYIN TARİHİ: 06 Eylül 2018, 16:44

OnePlus Ailesinden OnePlus 6

 

Telefon sanayisinde çeşitlerin arttığı gözler önünde. Her bir model bu modellere bağlı çoğu farklı özellikler sahip her bir telefon reklam panolarını, web sitelerini, satış noktalarını süslemekle kalmayıp kimi zaman hayallerimizi de süsleyebiliyor. Telefonların yaşamımıza katkısının oldukça büyük bir etkisi olduğunu söylemek mümkündür. One Plus 6 geçtiğimiz günlerde yani bu yıl tanıtımı yapıldı ve amiral gemisi telefon olarak tabir edildi.128 GB dâhili depolama 8 GB RAM ve 64 GB dâhili depolama 6 GB RAM şeklinde iki çeşit modeli bulunmaktadır. Hatta 256 GB dâhili depolama ile bu çeşit üçe çıkmaktadır.

 

Tasarım Özellikleriyle Bizlere Neler Sunuyor?

 

Bu telefon markası için artık trend haline gelen çentikli (notch) bir tasarım yapısına sahiptir diyebiliriz. Aslında bu çentik tasarımını popülerleştiren Iphone üreticileridir. Kimileri çentik tasarım için olumsuz kimileri de olumlu tepkiler verirken bu durumda çentik tasarım ne demektir, ne işe yarar gibi sorularda ortaya çıkmaktadır. Çentik tasarımın en temeldeki amacı, telefon ekranında en üstün bir deneyim ile yararlanmamızdır. Bu tasarımın sebebi ise bir akıllı telefonda görmek istediğimiz farklı ve daha fazla özellikler olmasıdır.

 

Selfie kamerası olarak da bilinen ön kamera ve sensorlar için ön-üst kasada ayrılmış bir bölüm var ve kasanın bu kısmını fazlasıyla işgal ediyor. Bu işgalle baş etmenin en iyi yolu olarak görülüyor çentik tasarım. Bizler açısından önemsiz ve gereksiz bir şey gibi gözükse de, telefon piyasasında, üreticilerin olduğu sanayide bu durumlar, bir milimin bile önem arz etmesinden ötürü onlar için oldukça önemli bir detaydır. Bu çentikli tasarımı kullanmak istemeyenler için ayarla standart çerçeveli telefon şekliyle kullanmak da mümkün. Olumsuz tepki verenler ise yazılımsal sorunlar çıkarttığı yönü sebebiyle gereksiz olduğunu belirtiyorlar.

 

OnePlus 6 ‘ nın her üç çeşidi de 6.28 inç ekran boyutuyla ve 19,9 ekran oranıyla beraber çentikli bir tasarıma sahiptir.

 

Bunun haricinde One Plus 6 da optik Amoled ekran kullanılmaktadır. Son model telefonlarda görülen ekran tipidir. Samsung tarafından geliştirilmiş bir yapıdır. Bu ekran çeşidinde her bir piksel ayrı ayrı aydınlatılıp görüntü oluşturuluyor. Diğer ekranlardan ayıran bir özellik olarak arka aydınlatmaya gerek duymamaktadır. Bu sayede de koyu renklerin daha açık renkte görünme sorunu kalmamaktadır. Daha net ve keskin renkler oluşturabiliyorlar diğer ekran tiplerine göre. Amoled ekrana sahip olan telefonlarda bir de şöyle bir ayrıcalık vardır. Arka aydınlatmaya ihtiyaç duymadığı için ve pikselleri kapatarak kararttığı için daha uzun ömürlü olup yani hızlı şarj tüketimini azaltmaktadır, diğerlerine göre daha az enerji tüketmektedir.

 

Cihaz cam arka yüzeye sahiptir.

 

Ön kamera sayesinde ve 0,4 saniye ile ekran kilidi açılabilmektedir, parmak izi kullanmak isteyen kullanıcılar için telefonun arka kısmında bunu yapabilmeleri için alan mevcuttur.

 

 Teknik Özellikleri İtibariyle OnePlus 6

 

Bir akıllı telefona amiral gemisi diyebilmek için gerekli olan tüm özellikler bu cihazda toplanmıştır.

 

Sahip olduğu 6 ve 8 GB RAM lerden ötürü oldukça hızlı olduğunu söylemekte mümkün.

 

Ayrıca depolama konusunda 64/128/256 GB olmak üzere üç farklı kapasiteye sahiptir ve depolama birimleri UFS 2.1 standardıyla yapılmıştır. Yani şu anda akıllı telefonlarda mevcut olan en hızlı depolama birimi bu cihazda yer almaktadır. Bu sayede telefonun iç hafızasına çok hızlı bir erişim ve çok düşük bekleme sürelerinin olduğunu söyleyebiliriz.

 OnePlus kendi özelleştirdiği işletim sistemini kullanmaktadır. Aynı zamanda bu cihazın download , upload süreleri oldukça kısadır.

 

Her iki telefon çeşidinin de batarya kapasiteleri aynı olup 3300 mAh dir ve oldukça idealdir.

 

Cihazın 16 Mega piksel (MP) kamera çözünürlüğündeki f/1.7 diyafram açıklığına yani ana kameraya, 20 Mega piksel(MP) çözünürlüğünde ikinci kamera özelliğini beraber taşıyor. Fakat içerdiği başka özellikleri sebebiyle ikinci kameranın birinci kameradan bir tık daha geride olduğunu söylemekte mümkündür. Kamera özelliği açısından da oldukça etkileyicidir ve fotoğraf çekmeyi seveler için özellikle Iphone kullanıcılarının da çok sevdikleri renk gamutu bu telefonda mevcut olup çekilen fotoğraflar karşınıza mükemmel bir şekilde çıkmaktadır. Telefonun 16 mega piksellik ön kamerasında yapay zekâdan faydalanılmıştır.

 

Video bölümüne baktığımızda ise 4K çözünürlükte 30 ve 60 saniye kare video kaydı 1080p de 240 saniye kare kadar video kaydı ve 720p çözünürlükte 480 saniye kare kadar video kaydı yapma yeteneği vardır. Yani süper Show motion (yavaş çekim) OnePlus 6 telefon çeşitlerinde çekilebilmektedir.

 

Fiyatlar Ne Durumda

 

64 GB depolama ve 6 GB RAM’a sahip cihazın aralarında en düşük ücretli olduğu görülmektedir.(3600 Türk Lirası)

 

128 GB dâhili depolama ve 8 GB RAM’e sahip olan cihazın diğer cihaza göre biraz daha yüksek olduğunu söylemek mümkündür (4000 Türk Lirası)

 

256 GB dâhili depolama ve 8 GB RAM’e sahip olanın ise diğerlerinden daha yüksek ücretli olduğunu da söyleyebiliriz.

 

Ve bu cihaz çift hatlı bir cihazdır. Bu yüzden tüm özellikleri düşünüldüğünde fiyatları diğer telefonlara göre daha uygun görünmektedir.

 

Çoğu özelliklerin aynı olmasına rağmen fiyat farklarının olmasının sebebi RAM ve dâhili depolama alanlarıdır. Çünkü bu iki yapı bir akıllı telefonun olmazsa olmazıdır. Dosyalarımızın fazlalığını, verilerimizin saklanması için gerekli olan iki araçtır. Bu yüzden RAM ve dâhili hafıza sayısal olarak arttıkça fiyatlarında buna göre şekil alıp arttığını görmek mümkündür.

 

 

 Etiketler: OnePlus 6 Fiyatları,One Plus 6 Özellikleri,OnePlus Ailesinden OnePlus 6


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP