05052359937 ugurserver30@gmail.com

Seo Algoritmasında Kullanılan Programlar | YAYIN TARİHİ: 04 Şubat 2019, 10:17

Seo Algoritmasında Kullanılan Programlar

 

            Seo algoritması her geçen gün yeni gelen güncellemeler ile birlikte değişmeye devam etmektedir. Son olarak gelen güncellemelerden biri olan Black-hat güncellemesi ile Google büyük bir kesimi vurmayı başardı. Ancak bu durumda firmaların kullanmakta olduğu birçok programda kullanılamaz duruma geldi. Çünkü çeşitli backlink durumlarına engel olmak amaçlı getirilen bu güncelleme ile birlikte Google büyük bir kitleyi kalitesiz içerikler ile insanlara yetersiz bilgi sağladıklarından dolayı sektörden uzaklaştırdı. Bu durumda yeni bu sektöre adım atacak siteler oldukça şanslı konuma geldiler. Çünkü yeni sisteme uygun programlar kullanarak site hakkında daha detaylı çalışmalar yapabileceklerdir.

 

            Seo açısından hala kullanılabilir durumda olan program sıralaması şu şekilde yapılabilir: Exalead, Spyglass, Search Metrics ve İwebtool programlarıdır. Bu programlar genel olarak rakip analizleri hakkında bilgilendirmeler yapmaktadır. Çünkü Google artık firmalardan sadece içerik anlamında başarılı olmalarını istemiyor. Artık bir yandan da seonun çok kaliteli olması gerekiyor. Fred güncellemesi (black-hat) ile birlikte bu durumun önüne geçmek isteyen Google bu sayede artık içeriklerin sadece iyi yazılmasını istemiyor. Bir yandan da o içeriğin iyi bir site altyapısında yer almasını istiyor.

 

 Google Seo Anlamında En İlgili Arama Motoru

 

            Google seo anlamında diğer arama motorlarından çok daha fazla ilgili davranıyor. Diğer firmalara göre daha geniş bir kitleye hitap eden Google oluşturmuş olduğu algoritmalar ile birlikte kaliteyi yakaladığı kullanıcıları tarafından söylenmektedir. Ancak arama motorlarının zaman içerisinde çok hızlı değişiklikler yaptığını çoğu uzman belirtiyor. Google sırf bu güncellemeler nedeniyle müşteri kaybetmeye başlar ise geri adım yaşanabilir.

 

 Arama Motorları Algoritmaları Nasıl İşler
 

            Algoritma kelime anlamı olarak belli bir amaç uğrunda çözüme ulaşmada en etkili sonucu sağlayan kavram bütünüdür. Bu kavramdan yola çıkarak her arama motoru elbette ki amaçları müşteri sayılarını arttırmak ve elde olan müşterileri bir arada tutmaktır. Ancak bunun karşısında farlı firmalar ile mücadele edildiği için doğru bir çözüm yolu üretilmesi gerekmektedir. Buna uyumlu olarak da arama motorları seo anlamında çalışmalarını sürdürmektedirler. Bu çalışmalar sonucunda arama motoru algoritmaları ile birlikte kaliteli içerikler, kaliteli Seo’ya sahip siteler ve kaliteli altyapıya sahip siteler çok daha başarılı olacaktır. Bu sayede yoğun çalışmalar sergileyen insanlar arama motorundan uzaklaşmayacaktır.Etiketler: seo algoritması,seo algoritmasında hangi programlar kullanılır


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP