05052359937 ugurserver30@gmail.com

Seo Anahtar Kelimelerinin Google’a Etkisi | YAYIN TARİHİ: 07 Aralık 2018, 11:23

Seo Anahtar Kelimelerinin Google’a Etkisi
 

            Google, siteleri tarayıp bu sitelerde adı geçen sayfaları indeksleyebilmektedir. Site sahipleri hangi sayfalarda indekslendiklerini öğrenmek için Google arama motorunda bulunan arama çubuğuna kendi sitesinin ismini yazarak kontrol edebilmektedir. Eğer site henüz yeni kurulmuş bir web sitesi ise Google bu siteden geç haberdar olacaktır. Bu durumda da web sitesi geç indekslenecektir. Geç indekslenmesini önlemek için de çeşitli Seo indekslemeleri ile ilgili ipuçları verilmektedir.

 

 Google’ın Site Çalışmalarına Verdiği Önem
 

            Birçok Seo makalesinde Seo makalelerinin Site içi ve Site dışı Seo olarak gruplandırdığını okumak mümkündür. Google da doğal olarak hazırlanmış ve kullanıcılara da bilgi veren site dışı çalışmalara gereken önemi vermektedir. Web sitesini kuran kişi de site dışı çalışmalara önem vermeli ve web sayfasının üst sıralarda yer alabilmesi için düzenli işler yürütmelidir. Bu nedenle öncelik anahtar kelimelere verilmeli ve birden fazla seçilecek olan anahtar kelimeler doğal olmayacağından dolayı sitenin üst sıralarda yer alması ve Google’dan yeterli önemi görmesi pek mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla web sitesi tek bir anahtar kelime belirlemekle yüksek verim alma olasılığını arttıracaktır. Birden fazla anahtar kelime belirlendiği takdirde de birden fazla site açılması önerilmektedir.

 

 Google’da Anahtar Kelimelerin Belirlenmesi
 

            Seçimi yapılan anahtar kelimelerin rekabet oranı düşük olması durumunda içeriği ve sayfa yapısı düzgün olan bir web sitesi belirli bir konuma gelebilmektedir. Ancak bunun yanında yapılacak olan çeşitli çalışmalar da sitenin Google’da yükselmesini sağlayacaktır. Yapılan site dışı çalışmalar backlink adı verilen çalışma türü olacağından dolayı Google bu çalışmaları görebilecek ve sitede de doğallık ön plandaysa Google bu durumları sıralamaya yansıtacaktır. Bunun sonucu olarak da site yavaş yavaş yükselmeye başlayacaktır.

 

            Sonuç olarak Google Seo çalışmalarıyla site dışı çalışmalardan haberdar oldukça ve doğallığın yanında; kişilere bilgi veren, site içyapısı düzenli olan web sitelerini indeksleyerek üst sıralara taşıyacaktır. Bunun yanında da çeşitli ping sitelerinden indeksler için yardım alabilmek ve Google’da anahtar kelimeler için belirlemeler yapmak mümkün olabilmektedir. Bu nedenle de sitelerin sürekli olarak güncelleme yapması gerekmektedir.

 Etiketler: seo,seo ve anahtar kelime ilişkisi,google seo


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP