05052359937 ugurserver30@gmail.com

Web Sitesindeki Güvenlik Açıklarını Kapamak | YAYIN TARİHİ: 26 Kasım 2018, 12:12

Web Sitesindeki Güvenlik Açıklarını Kapamak


Bugün bir internet siteniz varsa veya yeni bir internet sitesi açıyorsanız bu internet sitesinin güvenliğini düşünmeniz ve ona göre bir eylem planı yapmanız gerekmektedir. Her internet sitesinin başına gelen olaylar, sizin kurmuş olduğunuz veya halihazırda yönettiğiniz internet sitesinin başına da gelebilir.. İnternet sitelerinizin güvenliği konusunda profesyonel yardımlar alabilir, bu işlemleri sizin adınıza takip edecek şirketlerden destek alabilirsiniz.

 

            İnternet üzerinde iyi niyetli kullanıcılar olduğu gibi kötü niyetli kullanıcılar da bulunuyor. Her site için mutlaka bir güvenlik açığı vardır. Bu tür zafiyetlerin önüne geçmek için önleminizi önceden almanız gerekir. Buradan hareketle sitenizi ziyaret eden kişilerinde güvenli bir ortamda işlem yapabilmelerine olanak yaratmış olursunuz.

 

 Güvenlik Açıklarının Olası Zararları Nelerdir?

 

            Düşünelim ki web siteniz bir e-ticaret sitesi olarak hizmet veriyorsa ve ziyaretçileriniz sizin web siteniz üzerinden alışveriş işlemi gerçekleştiriyorsa sitede açık olması önemli bir güvenlik eksikliğidir. Bu güvenlik açığından hareketle sitenin verilerine ve veri tabanı bilgilerine erişilerek kredi kartı bilgileri çalınabilir, işlem yapan müşterilerinizin kredi kartları ile birçok izinsiz işlem yapılabilir. Bu durum haliyle müşterilerinizi mağdur durumda bırakırken, sizleri de mahcup bir duruma düşürecektir.

 

            İşte tam bu noktada sitenizin güvenliği için profesyonel bir yardım almanız şart gibi görünmektedir. Ayrıca internet sitelerinizin güvenlik açıkları için her ay sağlıklı bir şekilde sitenizde güvenlik açığı taraması yaptırabilir, bu açıkları kapatarak, müşterilerinizin ve sizin rahat bir nefes almanızı sağlayabilirsiniz.

 

 Domain ve Hosting Güvenliği
 

            Web sitelerinizi güvenilir ellere teslim etmek için mutlaka işinde uzman bir şirketten ürün satın almaya özen göstermelisiniz. Örneğin bir şirket hosting konusunda size yeteri kadar destek sağlayamıyorsa bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Hosting alırken mutlaka ilgili şirketin hostinginiz üzerinde yer alan verileri yedekleme işlemi yapıp yapmadıklarını teyit edin. Çünkü olası bir veri kaybı yaşamanız halinde sitenizdeki içerikleri en kısa yoldan geri getirmenin yolu hosting hizmeti dahilinde verilen veri yedeklemesidir.

 

            Kötü niyetli kişiler sitenizi ele geçirdiğinde genellikle ana sayfanızda yer alan indexi değiştirmekle kalmayıp tüm içeriklerinizi silmektedirler. Yedekleme; web sitenizin açığına rağmen sizi önemli bir maliyetten ve veri kaybından kaynaklanan problemlerden kurtaracaktır.

 

 Etiketler: güvenlik açıkları,Güvenlik Açıklarının Olası Zararları


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP