05052359937 ugurserver30@gmail.com

Yapay Zekaya Sahip Telefon Casper Via A3 Plus | YAYIN TARİHİ: 04 Eylül 2018, 10:48

Yapay Zekaya Sahip Telefon Casper Via A3 Plus


1991 yılında kurulan Casper firması, dünya çapında dev firmaların acımasızca rekabet ettiği bir kulvarda yerini korumaya çalışan bir Türk firmasıdır. Bugün bilgisayar ve telefon ürünleriyle müşterilerine hizmet sunmaya devam etmektedir. Ürünlerini devamlı olarak güncel tutmaya ve zamana uyum sağlamaya çalışan firma son olarak Cep telefonunda da çok önemli bir gelişmeye imza atmıştır. Yapay zekâ uygulamasını cep telefonuna uygulayarak Casper VIA A3 Plus’ı piyasaya sürmüştür.

 

 Casper VIA A3 Plus özellikleri

 

VIA A3 Plus’ın en belirgin özelliği olan yapay zekâyı telefona taşıyan donanım MediaTek tarafından üretilen yeni nesil işlemcisi Helio P60’yı kullanıyor olmasıdır. Helio P60, en gelişmiş ve zekâyı telefona taşıyan ustalıkla tasarlanmış bir çiptir. Edge yapay zekâ işlemi, telefonun içgüdüsel olarak öğrenmesine ve hareket etmesine yardımcı olur. Derin öğrenme, yüz algılama ve gerçek zamanlı fotoğraf geliştirme ile bu çip güçlü bir hafızaya sahiptir. Çip 4+4 çekirdekli bir yapıya sahiptir. İşlemci 2.0 GHz frekans hızında ve 4 tane Cortex-A73 çekirdeği ile 2.0 GHz frekans hızına sahip 4 tane Cortex-A53 çekirdeğinden oluşmaktadır. Mali-G72 MP3 ile de grafik işlemlerinin uygulanması sağlanmaktadır. Sıralanan bu özellikleri ile işlemci, CPU ve GPU işlemlerini yapabilen yetenekli bir APU yapay zekâ yeteneğine sahiptir.

 

 

 Müşteriler açısından telefon seçiminde önemsenen özelliklerden birisi de hafıza büyüklüğü olup, cihaz 6GB Ram kapasitesine, dâhili hafızada ise 64GB boyuta sahiptir. Ayrıca MicroSD desteği ile bu hafıza boyutu artırılabilir bir özellikte sunmaktadır. Yapay Zekâya Sahip ön ve arka yüzeylerinde bulunan kameraların özellikleri; telefonun arka tarafında bulunan çift kamera 16+5 MP çözünürlüğe sahiptir, ön tarafta bulunan selfie kamerasının ise çözünürlüğü ise 16 MP dır. Kızılötesi kamera desteğine sahip cihaz her türlü ortamda yüz tanıma özeeliği sunmaktadır. Telefonda kullanılan 3000mAh batarya 421 saat bekleme ve 33 saat konuşma süresi vermekte olup cihazda USB Type-C girişi bulunmaktadır. Telefon ekranı 6.2 inç boyutunda IPS Incell teknolojiye sahip çentikli ekrandan oluşmaktadır. Ekran çözünürlüğü 1080 x 2246 piksel olup 19:9 görüntü oranına sahiptir.

 

 

 Artı ve eksileriyle Casper VIA A3 Plus

 

Artılar:

 l Helio P60 yapay zeka becerisine sahip işlemci

 

l Şık tasarıma

 

l Parmak izi okuma

 

l Kızılötesi yüz tanıma

 

l 6Gb ram ve genişletilebilir hafıza desteği

 

l Hafifletilmiş çinko çerçeve

 

l Emsallerine göre sunulan fiyat (2700TL)

Eksiler:

 l 3000mAh pil kullanımı

 

l Devam etmesi gereken kulaklık jakı

 

l Kamerada kullanılabilecek daha kapsamlı bir yapay zekaEtiketler: Casper VIA A3 Plus özellikleri,casper via a3 artıları,casper via a3 eksileri


ugurgunen.com tarafından kurulmuştur.Her hakkı saklıdır. SİTEMAP